Купити жіночі парфуми Київ
Які види жіночої парфумерії особливо подобаються представницям прекрасної статі? А які види ароматів підходять чоловікам ? Нюх надзвичайний – запахи викликають спогади, покращують настрій і навіть відомі як ефективні афродизіаки. Дізнайтеся, чим відрізняються групи ароматів і наскільки важливо вибрати правильний аромат для вашого гарного самопочуття.
Історія парфумів
Захоплення запахами — це не індустрія, сформована сучасністю чи навіть останніми століттями. З самого початку люди використовували різні спеції та ароматичні інгредієнти. Походження перших парфумів сягає 5000 років тому, коли стародавні єгиптяни використовували ладан, мазь, кедр і мирру. Згодом араби перейняли захоплення парфумами і, безсумнівно, відіграли велику роль у розквіті цього прекрасного мистецтва. Вони вдосконалили техніку дистиляції та перевели парфуми до рідкої форми, отримуючи чисту ефірну олію. Греки і римляни також використовували парфуми у вигляді різних спецій і ароматичних масел, але після падіння Римської імперії парфумерія була припинена на кілька століть. Причин було багато, і однією з них було припущення, що парфуми грішні і призначені для тілесних насолод. Лише в 11-12 століттях в Європі відродилася пристрасть до парфумерії.
У 1370 році були створені перші парфуми, відомі як угорська вода. Вони були створені за наказом королеви Єлизавети, були на спиртовій основі та містили розмарин і лаванду. За кілька століть до появи одеколону парфуми використовувалися в цій формі, яка була синонімом розкоші та соціального статусу.
Види і проблеми парфумерних запахів – спроба визначення нюху
Запахи дуже важко описати. З цим стикався кожен, хто хоче описати запах свого дитинства або той, який сподобався в аптеці. Вони мають різні типи запахів. Найпоширеніші аромати включають солодкі, квіткові, фруктові… вони також можуть бути приємними чи неприємними… що далі?
Не тільки парфумери, але й філософи, вчені та історики протягом сотень років намагалися проаналізувати аромати та їх структуру. Аристотель зробив перші спроби класифікувати парфуми в 300 році до нашої ери. Лінней в 1752 році запропонував 7 класів – ароматні, запашні, амброзієві, часникові, козячі, відразливі і нудотні. У 1915 році Ганс Хеннінг назвав основні запахи: пряний, квітковий, фруктовий, смолистий, горілий і гнильний.
Аромати почали класифікувати за видами завдяки їх практичному використанню. У харчовій промисловості розрізняють солодкі (карамельний, медовий, здобний), кислі та солоні запахи. Також для оцінки якості вин і косметики використовують так звані колеса ароматів. Адже спеціалізовану класифікацію ароматів розробила Асоціація парфумерів Франції. Виділимо такі основні компоненти цієї групи:
- Цитрусові
- Квітковий
- Папороть
- Шипровий
- Ліс (дерево)
- Янтар (східний)
- Шкіра
Види жіночих і чоловічих парфумерних ароматів
Як бачимо, люди використовували різноманітні прянощі та квіти, а виробники духів завжди шукали ідеальне поєднання нот аромату при створенні духів. В результаті проб і помилок на сьогоднішній день створено кілька універсальних ліній ароматів для жінок, серед яких:
- східні (амброві) аромати – містять пряні, екзотичні ноти мускусу, прянощів, ванілі, кардамону, пачулі.
- квіткові аромати – найпопулярніші компоненти – фіалка, троянда, жасмин, орхідея, тубероза, лілія.
- фруктові запахи – в них переважають солодкі фрукти, такі як персики, груші, яблука, полуниця.
- цитрусові віддушки – мають освіжаючий цитрусовий аромат. Серед них лимони, апельсини, грейпфрути, бергамот, а також лайм і апельсиновий цвіт.
- солодкі запахи – поділяються на десертні аромати та ті, що містять солодкість квітів і фруктів. Вони можуть містити карамель, солодку вату, шоколад або каву.
- альдегідні аромати – можуть пахнути корицею, гірким мигдалем, травами, апельсином, свіжим листям, персиком, конвалією або жасмином.
Аромати для чоловіків містять досить схожі основні аромати, але вони менш солодкі за своєю природою та більш інтенсивні та приземлені. Ці парфуми мають схожі типи ароматів – чоловічі парфуми містять квіти, фрукти та інші чудові суміші. Основні групи ароматів для чоловіків:
- шипрові аромати – шипр по-французьки, тобто Кіпр – звідси родом дубовий мох, який є основою шипрових парфумів . Ми також знаходимо лабданум, амбру, мускус і циветту.
- деревні аромати – містять ноти кедрового дерева, ветівера, кипариса, а також ялиці або дуба.
- фужерні аромати – назва походить від папороті, але основними тонами є лаванда, дубовий мох і кумарин.
- шкіряні аромати – натхненні шкіряним одягом.
Звичайно, це ще не все! Типи ароматів складаються з багатьох груп і підгруп. Від додавання інших інгредієнтів залежить, як ми сприймемо аромат – чи буде він пахнути більш фруктовим чи, можливо, східним. Різниця між різними ароматами також полягає в їх розташуванні в структурі всієї композиції.