Яка користь від арома терапії?

Ароматерапія для початківців – що потрібно знати.

Ефірні олії мають неймовірну силу. При вмілому використанні вони можуть принести полегшення та збалансувати як розум, так і тіло. Для цього використовується ароматерапія , яка останнім часом стала надзвичайно популярною. Ароматерапія – що це?

Ароматерапія – один з напрямків природної, нетрадиційної медицини. Вважається, що людство користується його перевагами протягом тисячоліть, деякі навіть стверджують, що ефірні олії були першими ліками.

Переходячи до суті – ароматерапевти використовують цінні властивості фітонцидів, що містяться в ефірних оліях. Ці речовини (їх сотні), крім своїх ароматичних властивостей, також мають доведений вплив на фізичний і психічний стан.

Звичайно, ефірні олії є основою, основою та серцем ароматерапії , але слід зазначити, що окрім них в арсенал «природних засобів» також входять пахощі, трави та косметичні масла.

Щоб зрозуміти, що таке ароматерапія, що це таке і як вона працює – варто звернути увагу на самі ефірні масла та їх вплив на наш мозок, а точніше на лімбічну систему.

Читайте також купити українську парфумерію

Ефірні олії – властивості ароматерапії

Перше враження після відкриття флакона з олією суто нюхове. Ми відчуваємо інтенсивність аромату, його домінуючі ноти і… чи подобається він нам. Але це тільки початок найцікавішого.

Своїми властивостями ефірні олії зобов’язані не нюховим відчуттям… а летким речовинам, які вони містять. До них відносяться альдегіди, складні ефіри, терпени і спирти.

Що для нас зараз найважливіше: ефірні олії стимулюють нюхові рецептори в носі. Вони, у свою чергу, посилають сигнал до лімбічної системи мозку. Щоб зрозуміти суть і сутність – достатньо знати, що лімбічна система відповідає за регуляцію настрою, емоцій і почуттів, таких як страх, задоволення і задоволення. Він також відповідає за процес запам’ятовування. Крім того, він регулює апетит і сексуальний потяг.

Іншими словами: ефірні масла опосередковано впливають на відчуття емоцій, вони також можуть їх модулювати. І в цьому суть  ароматерапії .

Секрет ефективної ароматерапії: високоякісні ефірні олії

Для ароматерапевтичного ефекту необхідно використовувати чисті ефірні масла. Чистий, тобто без синтетичних добавок. Будь-який продукт або суміш, що містить Parfum , є ароматичною олією… але не ефірною олією. Ймовірно, це забезпечить прекрасний аромат і атмосферу, покращить ваш настрій… але воно не буде працювати як ефірна олія.

Переваги ароматерапії :

  • Зменшення стресу

Деякі ефірні олії мають розслаблюючі властивості, тому вони можуть допомогти зменшити стрес і напругу. Їх аромати діють на нервову систему, викликаючи відчуття спокою. Якщо ви шукаєте розслаблення – виберіть ефірну олію апельсина , лаванди або кедра . Зробіть крок далі та створіть власну суміш, поєднавши вищевказані олії в будь-яких пропорціях.

  • Покращення настрою:

Ароматерапія також успішно використовує ефірні олії для стимуляції вироблення гормонів щастя. У цій ролі добре підійде вже згадане масло лаванди або лимона – аромат останнього нагадує про теплі літні місяці.

  • Знеболення:

ефірні олії також цінуються за їх знеболюючі властивості. Лідирує в цій категорії олія перцевої м’яти – вона знімає головний біль, біль у м’язах і шлунку

  • Додавання позитивної енергії

Ще одне, не менш важливе завдання ароматерапії. Ефірні олії – вони можуть стимулювати дію та бадьорити, як ранковий еспресо. Якщо вам потрібне підбадьорення – настійно рекомендуємо олію грейпфрута , бажано в поєднанні з м’ятою (так, м’ята знімає біль, але також покращує фізичну працездатність і знижує рівень втоми, що доведено науковими дослідженнями).

  • Кращий сон

У цій категорії ми маємо справді великий вибір, переважно олій із заспокійливими властивостями. До них відносяться згадані вище масла лаванди і апельсина. Чудово підійде і масло бергамоту.