Що таке композиція аромату?

Ароматна композиція – це суміш кількох або кількох десятків ароматичних речовин, які вивільняються в різний час, під впливом температури тіла та контакту з повітрям. Завдяки різному ступеню летючості окремих ароматичних речовин запах духів змінюється з часом. Це явище іноді називають розвитком запаху або еволюцією запаху. Ароматна композиція може складатися як з синтетичних ароматизаторів, так і з натуральних у вигляді ефірних масел.

Що таке нота аромату? Як складаються аромати?

Ароматна нота є основним елементом ароматної композиції. Це запах одного інгредієнта ароматної композиції, запах якого помітний відразу і може бути названий, наприклад, ароматом троянди, ароматом апельсина або ароматом кориці.

Композиція аромату складається з трьох нот одного тону аромату, які доповнюють одна одну: верхні ноти, ноти серця та базові ноти , також відомі як верхні, середні та нижні ноти.

Суміш двох або більше ароматичних речовин, що створюють спільну ноту, називається акордом , наприклад, цитрусовим або квітковим. Поєднання кількох акордів дає композицію аромату. Ароматні композиції складаються з речовин, які мають специфічний запах і випаровуються в різний час. Запах і структуру духів можна легко візуалізувати за допомогою піраміди . Вершина піраміди складається з швидкоплинних верхніх нот –  помітних, але також зникаючих найшвидше. Потім у нас є ноти серця –  трохи стійкіші, тривають довше, і базові ноти  – важкі, випущені пізніше, затухають найповільніше.

Купити парфуми Україна

Цікавий факт

Як ми відчуваємо запах? Молекули пахучих речовин, що потрапляють в ніс разом з повітрям, з’єднуються на поверхні нюхових війок з білками, які створюють спеціалізовані рецептори. Нюховий епітелій носа містить мільйони нюхових рецепторів, які при контакті з певним запахом посилають сигнал до нервової системи. Нервова система, яка керує органом нюху, перетворює сигнал у чуттєве враження – сприйнятий запах.

Верхня (головна) нота

Верхня нота відчувається першою після розпилення духів. Він складається з легколетких речовин, які дуже швидко випаровуються. Верхня нота тримається на шкірі до 30 хвилин. Це дуже важливо, оскільки впливає на перше враження, нашу першу думку про парфуми, які ми відчуваємо.

Верхня нота зазвичай включає:

  • цитрусові аромати (включаючи бергамот, апельсин, лайм, грейпфрут, мандарин),
  • легкі фруктові аромати (в тому числі: кавун, диня, груша),
  • зелені та трав’яні аромати (зокрема м’яти, огірка, свіжоскошеної трави, зеленого листя, розмарину, чебрецю, евкаліпта),
  • пряні аромати (зокрема, імбир, кориця, ваніль, чорний перець).

Середня нота (серце)

Середня нота є домінуючою нотою і складається з речовин із середньою летючістю. Зазвичай ми відчуваємо це через 10-20 хвилин контакту духів зі шкірою.

Нота серця включає:

  • квіткові аромати (включаючи троянду, жасмин, фіалку, конвалію),
  • зелені запахи (наприклад, шавлія, розмарин),
  • пряні запахи (наприклад, гвоздика).

Нижня нота (основи, основи)

Базова нота призначена для стабілізації аромату та забезпечення стійкості духів. Виготовляється з малолетких речовин з важкими, бальзамічними, глибокими ароматами.

Нижня нота включає:

  • деревні аромати (наприклад, сандал, пачулі, кедр),
  • аромати бурштину (амбра),
  • тваринні запахи (мускус, циветта),
  • шкіряні аромати (нотки, що імітують аромат горілих дров, диму, тютюну).

Українські парфуми

Пропорції між окремими нотами також залежать від призначення композиції – чи це жіночі/чоловічі парфуми, туалетна вода, косметика по догляду за тілом, косметика для вмивання, шампуні і т. д. У духах , які повинні довго залишатися на шкірі, переважають базові і серцеві ноти . У композиціях ароматів, призначених для шампунів і гелів для душу (продуктів, запах яких супроводжує нас тільки під час використання), переважають верхні ноти.