Парфумні концентрації – що про них потрібно знати?

Вам цікаво, які абревіатури з’являються після назви парфуму, наприклад EdC, EdP, EdT – що це означає? Вам цікаво, що характеризує аромати, позначені ними? Ці абревіатури вказують на концентрацію аромату в розчині – дізнайтеся, яку концентрацію ми розрізняємо та що вони говорять про стійкість та інтенсивність парфуму.

Читайте також Українська парфумерія

Духи як суміш ароматизаторів у спиртовому розчині

Алкоголь є невід’ємним компонентом будь-якого аромату, незалежно від концентрації ароматичних речовин. Завдяки цьому ваш парфум має рідку консистенцію, що дозволяє легко наносити на шкіру за допомогою пульверизатора. Крім того, він зберігає композицію аромату та полегшує розрізнення окремих інгредієнтів , завдяки чому ми можемо захоплюватися складністю обраної композиції.

Абревіатури, що позначають окремі концентрації ефірних олій у спиртовому розчині, говорять нам про те, наскільки стійкими та інтенсивними є оригінальні парфуми. Ознайомтеся з ними, і ваш вибір при наступних покупках неодмінно стане легшим.

Парфуми українського виробника

EdC – одеколон

Одеколон, або Eau de Cologne , – це аромати з концентрацією 3-5% ефірних масел у спиртовому розчині. Вони найменш довговічні, тому їх потрібно використовувати досить часто, а виходячи з дому на тривалий час, завжди варто мати при собі пляшку. Через необхідність частого застосування EdC зазвичай доступний у більших пляшках. EdC можна наносити на шкіру, волосся та одяг і навіть на обличчя. Існує думка, що одеколони – це сфера чоловічих композицій, що не відповідає дійсності, тому що маркування EdC часто зустрічається і на парфумах унісекс.

Одеколони ніжні, свіжі та легкі — ідеально підходять для того, щоб освіжитися в спекотні дні або бризнути перед виходом на тренування.

Парфуми EdT – що це означає?

EdT – це абревіатура від Eau de Toilette, що означає туалетна вода. Концентрація туалетної води може бути різною – у різних виробників вона може становити 4-8% або навіть 5-15% . Однак рідко буває, щоб концентрація ефірних масел в туалетній воді перевищувала 10% . Завдяки трохи вищій концентрації ароматизаторів, ніж в одеколоні, EdT може триматися на шкірі до кількох годин.

Туалетна вода, поряд з EdP, є однією з найбільш часто використовуваних концентрацій ароматів. Ідеально підходить для щоденного носіння на роботі, в школі чи університеті. Відносно низька концентрація означає, що аромат не надто інтенсивний і не викликає хвилювання у оточуючих .

Парфуми EdP – що це означає?

EdP – це абревіатура Eau de Parfum, що означає парфумована вода. Аромати, позначені цим символом, характеризуються концентрацією 15-20% ефірних масел у спиртовому розчині. Аромати EdP характеризуються значно більшою інтенсивністю та набагато кращою стійкістю, ніж одеколони та туалетна вода. Більшість ароматів, доступних у парфумерії, є EdP. У такому вигляді зазвичай випускаються дебютні композиції, які з часом також з’являються на ринку як туалетні води, іноді після невеликих змін в піраміді ароматів.

П – духи

Звичайно, ми умовно використовуємо термін «парфуми» для позначення всіх ароматів, але в професійній номенклатурі ми повинні використовувати його тільки для тих композицій, в яких концентрація становить 20-30% і більше . Вони густіші, ніж менш концентровані EdC, EdT або EdP, тому їх часто продають у пляшках без розпилювача та меншої ємності. Їх використовують менше, тому що вони мають набагато більшу інтенсивність і довговічність .

До парфумів варто тягнутися тоді, коли, випробувавши парфумовану воду, ви впевнені, що знайшли ідеальний аромат для себе. Більш висока концентрація розкриє більше нюансів даного складу. Вони також підходять людям з більш чутливою шкірою, оскільки низький вміст спирту не сушить шкіру.