Які подарунки краще не дарувати.
Всупереч зовнішньому вигляду, дарувати та отримувати подарунки – це непросте мистецтво, і, як і всі сфери нашого життя, воно підпорядковується певним правилам, також відомим як savoir-vivre. Їх варто знати, щоб не помилитися і ненавмисно когось образити. Тому ми підготували для вас цікаву інформацію, з якого ви дізнаєтесь, як правильно дарувати та отримувати подарунки, які подарунки та кому не варто дарувати.
Які подарунки не варто дарувати?
Обираючи подарунок іншій людині, варто пам’ятати, що це, в певному сенсі, буде наша візитна картка, яка може позитивно чи негативно вплинути на сприйняття нас в очах одержувача. Тому ще важливіше засвоїти правила, якими слід керуватися при виборі подарунків і дотримуватися їх. Особливо в ситуаціях, коли ми хочемо справити гарне враження. Отже, які подарунки заборонені зони? Які подарунки просто не варто дарувати, а з якими варто бути обережними? Завдяки нам ви навчитеся дарувати подарунки. Нижче наведено список ознак, які характеризують кожен небажаний подарунок :
- Він занадто практичний.
- Це занадто особистий.
- Це занадто дорого або занадто дешево.
- Пропонує проблеми або заохочує до змін.
- Подарунок не повинен бути занадто практичним.
Багато хто вважає, що подарунок повинен бути практичним, щоб він був корисний одержувачу і щоб він міг ним користуватися. На жаль, ми часто забуваємо, що головна роль подарунків – приносити радість, а не заповнювати недоліки. Тому не варто купувати в подарунок необхідні речі, які все одно доведеться купувати одержувачу, або ті, які передбачають виконання необхідних, але не завжди подобаються дій. Тому праска або набір каструль – не найкраща ідея для подарунка, і якщо у вашої мами розбилася сковорода, їй без жодної нагоди варто дістати нову. На подарунок ми обираємо речі, які одержувач завжди хотів мати, але не буде купувати собі. Ідеальним рішенням тут є речі, які настільки зайві, що ми сприймаємо їх як якусь розкіш, і водночас досить практичні, щоб служити нам щодня.
Подарунок не повинен бути занадто особистим
Вибираючи подарунок іншій людині, варто запитати себе, наскільки близькими та інтимними є наші стосунки. Є подарунки, які не кожен повинен дарувати. Взагалі діє правило, що подарунок чим ближче до тіла, тим він інтимніший, і ми даруємо такі подарунки лише найближчим родичам. З цієї причини подарунковий набір елегантної нижньої білизни в якості подарунка від чоловіка дружині цілком прийнятно. Однак той же подарунок, який подарував чоловік мамі або сестрі, вже не буде недоречним. Схожа ситуація і з парфумами. Вони ідеально підійдуть як подарунок для близьких друзів і сім’ї. Однак у професійній ситуації (наприклад, як подарунок від боса) вони перевищать певну межу.
Що стосується подарунків для малознайомих людей, то з алкоголем теж варто бути обережним. Хоча прийнято вважати, що пляшка хорошого алкоголю – універсальний і безпечний подарунок, це не зовсім так. Якщо ми не впевнені, чи дана людина не боролася з алкоголізмом в минулому, краще не ризикувати і вибрати щось інше, наприклад коробку цукерок.
Подарунок не може бути занадто дорогим або занадто дешевим
Кажуть, що ціна подарунка не має значення, адже важливий сам жест, але це не зовсім так. Занадто дорогий подарунок може збентежити одержувача та змусити його/її відчути себе зобов’язаним відповісти таким же дорогим подарунком. Подібний подарунок іноді може бути сприйнятий негативно, як знак хвастощів своїм матеріальним становищем. Занадто дешевий подарунок може свідчити про відсутність поваги до одержувача. Однак варто пам’ятати, що у випадку з малобюджетними подарунками важливу роль в їх отриманні відіграє не стільки ціна як така, скільки сам вид подарунка, а саме його якість. Тому краще вибрати символічну дрібницю хорошої якості, ніж великий подарунок, якість якого залишає бажати кращого. А якщо наша фінансова ситуація особливо важка, ми завжди можемо щось приготувати самостійно. Спечений своїми руками домашній торт напевно принесе більше радості одержувачу, ніж біжутерія з китайського магазину.
Подарунок не повинен навіювати проблеми або спонукати вас змінити свої переконання
Також дуже нетактовно дарувати подарунки, які натякають одержувачу на те, що у нього з чимось проблема або спрямовані на те, щоб переконати його передумати з якогось питання. Абонемент у спортзал для повної людини або крем від прищів для підлітка, який бореться зі шкірою, не тільки не будуть оцінені як подарунок, але можуть навіть викликати дискомфорт. Подібна ситуація з подарунками, купленими для того, щоб переконати одержувача у своїх перевагах чи причинах.